Nar Kadın ile Edremit’in Yöresel Tatları Projesi; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Anadolu Efes ortaklığı ile yürütülen "Gelecek Turizmde" desteklenmektedir

Nar Kadın

Aslında her şey "kadının hem kendisi hem de çevresi için yaşamı yeniden üretmesi" düşüncesini kurucu arkadaşlarla paylaşmakla başladı.


Ekonomik ve sosyal yönden engellenmiş kadınların ortak sorunlarını görmeleri ve ifade etmelerini sağlamak, güçlerinin farkında olmalarını içeren “Kadın Farkındalık Eğitimi, Kıskançlık ve Rekabet, Özgüven ve Liderlik” eğitimleri bu oluşumda yer alacak ortaklara verildi. S.S. Nar Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi, 8 Mart 2010 yılında 1163 sayılı kooperatifler kanunu kapsamında yedi kurucu üye ve dokuz ortak kadının katılımıyla kuruluşunu tamamladı. Üretim konusu yöresel erişte ve çeşitleri, tarhana, zeytinyağlı el açma börek ve tatlılar olarak belirlendi.


Nar Kadın marka tescili ve gıda üretim izinleri 2011 Mayıs ayında alındı. Ortaklarının maddi ve manevi desteğiyle kurulan Nar Kadın, kısa sürede yerel pazarda kendini kabul ettirirken daha büyük girişimler için çalışmalarını sürdürmektedir.